Verslumas

Verslumas

Verslumas, smulkusis ir vidutinis verslas tapo vienu iš svarbiausių klausimų, kuris, kaip manoma, daro didelę įtaką ekonomikos augimui, darbo vietų kūrimui ir socialiniam šalies vystymuisi. 

Šiandien viešasis kalbėjimas bendravimo srityje atlieka didžiulį vaidmenį versle, socialiniame gyvenime, švietime ir politikoje. Viešasis kalbėjimas yra įgūdis, kurio galima išmokti. Viešasis kalbėjimas vyksta gyvai auditorijai, todėl reikia atsižvelgti į kai kuriuos ypatingus veiksnius, kurie yra: kaip parašyti kalbą, kaip parengti pristatymo skaidrių dizainą, kad sustiprintumėte savo kalbą, būdus, kaip įveikti kalbėjimo baimę, praktikuotis savo kalbą ir per kalbą pateikti viską, ką turime geriausią. Tikriausiai geriausias būdas sustiprinti savo kalbą butų naudoti kai kurias IKT priemones. 

IKT - tai technologijų rinkinys, specialiai sukurtas informacijai įvairinti, skleisti ir kurti. IKT santrumpos yra: informacinės ir komunikacinės technologijos.  Keletas IKT naudojimo įmonėse pavyzdžių: kompiuterinės informacinės sistemos, duomenų valdymo sistemos, klientų valdymo sistemos, pažangios telekomunikacijų sistemos, elektroninė prekyba (prekių ir paslaugų pirkimas ir pardavimas arba lėšų ar duomenų perdavimas elektroniniu tinklu, pirmiausia internetu). Galvojant apie įmonių plėtrą, neabejotinai reikėtų naudotis IKT.

Galite surengti renginį, kad pristatytumėte įmonę rinkai. Prieš planuojant renginį svarbu išsiaiškinti, koks yra renginio tikslas. Tai gali būti: informuotumo apie tam tikrą problemą didinimas arba dalijimasis kuo nors kartu su bendruomene. Renginiai suteikia galimybę žmonėms praleisti laiką kartu, diskutuoti ir dalytis patirtimi. Tai tiesioginis būdas ką nors reklamuoti ir supažindinti žmones su įmone. Prekybinės mugės tebėra priemonė, tampanti vis svarbesne ir kasmet įgaunanti vis didesnę reikšmę. Prekybinės mugės, parodos ir festivaliai didina bei skleidžia teigiamą poveikį socialiniu, ekonominiu, kultūriniu ir net politiniu aspektais. 

Užimtumo sektoriuje vyrauja lankstus požiūris į darbą, siūlomi įvairūs darbo modeliai. Jie turėtų tikti ir įmonei ar organizacijai, ir darbuotojui. Darbo formos yra šios: standartinis darbas - darbas visą darbo dieną arba ne visą darbo dieną, tradiciškai nuo pirmadienio iki penktadienio su fiksuotomis darbo valandomis; lankstus darbas - tai gali būti lankstaus darbo laiko sistema su tam tikru darbo valandų skaičiumi - tai gali būti atliekama biure arba nuotoliniu būdu. Yra įmonių ir organizacijų, kurios turi dirbti visą parą, pvz., ligoninės, transportas, pramonės įmonės, kuriose dirbama pamainomis. Taip pat galima rinktis laisvai samdomą darbą - laisvai samdomi darbuotojai turi labai specializuotų tam tikros rūšies darbo žinių. Jie arba patys atlieka savo darbą ir jį parduoda, arba trumpą laiką dirba konsultantais mažiau patyrusiems darbuotojams. Taip pat galima dirbti sau. Tai vadinama savarankišku darbu. Būsite atsakingi už savo mokesčius, draudimo įmokas, taip pat už tai, kad uždirbtumėte pakankamai pinigų sąskaitoms apmokėti, tačiau verslą vykdysite patys. 

Prieš tapdamas darbuotoju galite būti savanoriu. Savanorystė - tai neatlygintinas darbas arba paslaugų teikimas kitų labui. Savanorystė suteikia galimybę išmokti naujų įgūdžių ir įgyti naujos patirties. Ji suteikia gerą savijautą, kultūrinį praturtėjimą ir sustiprins pasitikėjimą savimi. Pagrindinė savanoriškos veiklos priežastis taip pat gali būti noras padėti žmonėms. Darydami ką nors dėl kitų jaučiatės geriau.Jei dirbate su žmonėmis, nepamirškite apie komandinį darbą. Kokios yra sėkmingo komandinio darbo prielaidos? Yra daugybė veiksnių: atsakomybės pasiskirstymas ir asmeninės dizainerių savybės, pasitikėjimas, motyvacija. Svarbu, kad kiekvienam komandos nariui būtų paskirta konkreti funkcija ir vaidmuo. Jie taip pat turi priimti save šiuose vaidmenyse. Labai svarbus nuolatinis bendravimas su komandos nariais apie tai, kas už ką, kada, kaip ir kodėl yra atsakingas.

Vaizdo įrašas parengtas Erasmus+ projekto Nr. 2020-1-EL01-KA204-078818 ,,deAfDigitAlPlaTform” lėšomis. Daugiau vaizdo įrašų ir mokomosios medžiagos tinklapyje http://www.e-adapt.eu/lt/.