Pasiruoškite pokalbiui

Pasiruoškite pokalbiui

Jonas džiaugiasi gavęs kvietimą į pokalbį dėl darbo, bet taip pat jaudinasi ir turi daug klausimų: Kas ten nutiks? Kaip jis turėtų pasiruošti?        ___________________________________________________________________    

Nereikia nerimauti! Pažiūrėkime, kas laukia Jono per darbo pokalbį ir kaip jis gali pasiruošti!

Darbo pokalbis - tai asmeninis pokalbis tarp Jono ir vieno ar kelių darbdavio atstovų. Jis paprastai vyksta po rašytinės paraiškos pateikimo. Pokalbis gali vykti asmeniškai, telefonu arba vaizdo skambučiu. 

Pokalbio metu darbdavys nori išsiaiškinti, ar Jonas techniškai atitinka darbo reikalavimus ir ar jis socialiai tinka įmonei. Norėdamas tai išsiaiškinti, darbdavys užduoda Jonui daugybę klausimų. Tačiau tam tikromis aplinkybėmis darbdavys taip pat gali paklausti dalykų, kuriuos žino iš Jono profilių socialiniuose tinkluose. 

__________________________________________________________________

Per pokalbį Jonas gali sužinoti, kokias galimybes jam siūlo darbdavys. Jis gali klausti apie karjeros perspektyvas ar tolesnį mokymąsi ir palyginti tai ką sužinojo apie darbdavį iš kitur su savo įspūdžiais. Tokiu būdu Jonas savo ruožtu priima sprendimą, ar nori užmegzti darbo santykius su šiuo darbdaviu.

___________________________________________________________________

Norėdamas pasiruošti darbo pokalbiui, Jonas turėtų skirti šiek tiek laiko apgalvoti komunikaciją, pasidomėti apie įmonę ir apsvarstyti atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. 

Pokalbio dėl darbo situacija turi būti organizuota taip, kad būtų užtikrintas sklandus darbdavio ir Jono bendravimas. Darbdavys, kuriam pokalbio metu bus sunku bendrauti su Jonu, vargu ar norės jį įdarbinti. Todėl Jonas, kaip kurčias kandidatas, turi apsvarstyti, ar galima pasitekti vertėjo pagalbą. 

Taip pat svarbu žinoti ir apie darbdavį: Jonas turėtų žinoti įmonės produktus, galima pasiaiškinti apie įmonės socialinius įsipareigojimus arba pasidomėti interneto svetainęje, kaip įmonė prisistato ir kaip darbuotojai apsirengę. 

___________________________________________________________________

Įprastiniams klausimams, užduodamiems per pokalbį, taip pat galima gerai pasiruošti. Štai keletas jų:

Gal galėtumėte trumpai prisistatyti?

Šiuo klausimu darbdavys nori patikrinti, ar Jonas tikrai sugeba išsamiai, lengvai suprantamai ir glaustai apibendrinti faktus apie profesinę kvalifikaciją ir save.

___________________________________________________________________

Apibūdinkite savo stipriąsias ir silpnąsias puses:

Savęs vertinimo problema dažnai iškyla per pokalbius dėl darbo. Jonui geriausia pradėti nuo savo stipriųjų pusių ir pagrįsti jas konkrečiais pavyzdžiais: 

"Viena iš mano stipriųjų pusių yra darbas komandoje. Kaip ilgametis futbolo žaidėjas, išmokau, kad sėkmės daug lengviau pasiekti su darnia komanda". 

"Bendravimas yra mano stiprioji pusė! Man, kaip kurčiam žmogui, kartais tai nėra lengva. Tačiau žinau, kaip užsakyti vertėjus, ir man nekyla problemų bendraujant su kolegomis raštu". 

Svarbu, kad po dviejų minučių nepaaiškėtų, jog Jonas nežaidžia futbolo arba kad jau per pokalbį dėl darbo bendravimas stringa.

Jei pokalbio metu Jonas sugeba gerai pateikti save, savo darbo rezultatus ir naujo darbo reikalavimus bei juos suderinti, jis gali pretenduoti į šį darbą.

___________________________________________________________________

Dabar Jonas žino, ko tikėtis per darbo pokalbį ir gali gerai pasiruošti!

Sėkmės jam!

Vaizdo įrašas parengtas Erasmus+ projekto „MAKE IT WORK: supporting D/deaf young people into work“ Nr: 2021-1-IT03-K220-YOU-000028637 lėšomis. Daugiau informacijos https://signitwork.eu.