Motyvacinis laiškas
Motyvacinis laiškas
Jonas rado skelbimą apie darbą, kurį jis tikrai norėtų gauti / kuris jį labai domina. Tačiau jo prašo pateikti motyvacinį laišką. Kaip parašyti motyvacinį laišką? Jis neturi jokio supratimo.
___________________________________________________________________
Nesijaudink, Jonai! Pažvelkime į tai kartu!
Motyvacinis laiškas, dar vadinamas motyvacijos laišku, yra trumpas vieno puslapio apimties laiškas, kuriame paaiškinama, kodėl esate puikus kandidatas į šias pareigas, kartu pateikiant savo interesų ir pasiekimų pavyzdžių. Paprastai jis pridedamas prie gyvenimo aprašymo, kai kreipiatės dėl darbo.
Motyvacinis laiškas taip pat gali būti naudojamas ir kitais, su darbu nesusijusiais atvejais, pvz., teikiant patašymą studijų programoms kolegijoje ar universitete.
___________________________________________________________________
Motyvacinis laiškas darbdaviui sudaro pirmąjį įspūdį apie Joną ir neturėtų viršyti vieno A4 formato puslapio. Motyvaciniame laiške Jonas paaiškina, kodėl jis kreipiasi dėl darbo ir kodėl jis yra ypač tinkamas šiam darbui. Jei yra darbo skelbimas, būtų tikslinga jame suformuluotus reikalavimus darbui susieti su savo profesine kvalifikacija ir asmeniniais interesais. Motyvacinis laiškas pradedamas pasisveikinimu. Kad sveikinimas būtų kuo asmeniškesnis, pretendentas gali sužinoti įmonės kontaktinio asmens vardą ir sveikinime kreiptis tiesiogiai į jį.
Motyvaciniame laiške Jonas gali aprašyti savo motyvus, dėl kurių kreipiasi, o jie turėtų būti susiję su darbu arba naujuoju darbdaviu. Svarbu, kad kiekvienai paraiškai rašytumėte individualų motyvacinį laišką.
___________________________________________________________________
Motyvaciniame laiške paminėkite savo stipriąsias puses, pageidautina pirmaisiais sakiniais, ir neįkliūkite į spąstus, laiške išvardindami viską, kas jau pateikta jūsų gyvenimo aprašyme. Pristatykitei save įdomiai ir tuo suteikite laiškui pridėtinės vertės. Aiškiai paaiškinkite darbdaviui, kodėl jis turėtų pasirinkti būtent jus, o ne ką nors kitą. Išnaudokite visas savo įtikinėjimo galimybes. Pažvelkite į darbo pasiūlyme reikalaujamas savybes ir paaiškinkite, kaip jos atitinka jus. Pateikite kaip matote save ateityje. Pozityviai išdėstykite savo karjeros ambicijas. Be to, papasakokite apie tai, ką esate pasiekęs ir kuo didžiuojatės. Galiausiai paremkite pavyzdžiais tai, ką sakote. Pavyzdžiui, nepakanka pasakyti, kad esate organizuotas arba turite atsakomybės jausmą. Venkite šabloniškų frazių ir paaiškinkite, kodėl esate organizuotas, pateikdami pavyzdžių.
Motyvacinis laiškas neturėtų būti ilgesnis nei vienas A4 formato puslapis, o jo pabaigoje visada turėtų būti prašoma pakviesti į pokalbį ir nurodoma, kaip su jumis galima susisiekti (pvz., paštu, mobiliuoju telefonu arba socialiniais tinklais).
___________________________________________________________________
Geriausias būdas rašyti motyvacinį laišką - naudoti trijų dalių struktūrą, kurią sudaro įžanga, pagrindinė dalis ir išvados.
Norėdami parašyti motyvuojančio laiško įžangą, kuri patrauktų skaitančiojo dėmesį, pasinaudokite šiais patarimais:
___________________________________________________________________
Dabar Jonas žino ką daryti. Sėkmės jam!
Vaizdo įrašas parengtas Erasmus+ projekto „MAKE IT WORK: supporting D/deaf young people into work“ Nr: 2021-1-IT03-K220-YOU-000028637 lėšomis. Daugiau informacijos https://signitwork.eu.